PROFILAKTINĖS SVEIKATINIMO PROGRAMOS

Paslaugas teikiame nuo 1997 metų.

  VšĮ Visagino pirminės sveikatos priežiūros centre yra vykdomos šios iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų kompensuojamos prevencinės programos:

Gimdos kaklelio vėžio prevencinė programa – skirta 25–59 metų (imtinai) moterims. 

  Kartą per 3 metus atliekamas citologinio tepinėlio tyrimas. Gavus jo rezultatus gali būti daroma biopsija, leidžianti objektyviai patvirtinti arba paneigti ligos diagnozę. 

Krūties vėžio prevencinė programa – skirta 50–69 metų (imtinai) moterims. 

  Kartą per 2 metus atliekamas mamografinis tyrimas.

Priešinės liaukos vėžio prevencinė programa – skirta vyrams nuo 50 iki 69 metų (imtinai) ir vyrams nuo 45 metų, jei jų tėvai ar broliai sirgo priešinės liaukos vėžiu.

  Dalyvaujant programoje atliekamas kraujo tyrimas, parodantis prostatos specifinio antigeno (PSA) koncentraciją kraujyje. Jei PSA kiekis viršija normą, šeimos gydytojas išduoda siuntimą konsultuotis su urologu, o šis prireikus atlieka tam tikrą tyrimą – priešinės liaukos biopsiją.

  Storosios žarnos vėžio prevencinė programa – skirta 50–74 metų (imtinai) asmenims.

  Kartą per 2 metus pacientui atliekamas slapto kraujavimo testas. Jei testo atsakymas neigiamas – pacientas sveikas, jei atsakymas teigiamas – šeimos gydytojas išduoda siuntimą vizitui pas gydytoją specialistą. Kolonoskopija ir, prireikus, biopsija yra būdai objektyviai patvirtinti storosios žarnos vėžio diagnozę.

  Širdies ir kraujagyslių ligų prevencinė programa – skirta 40–54 metų (imtinai) vyrams ir 50–64 metų (imtinai) moterims.

  Kartą per metus šeimos gydytojas nustato rizikos veiksnius ir, jei reikia, sudaro individualų širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos planą. Jei gydytojas nustato, kad širdies ir kraujagyslių ligų tikimybė didelė, pacientas siunčiamas pas gydytojus specialistus išsamiau ištirti, o prireikus – skiriamas gydymas. Svarbu žinoti, kad vieną kartą per metus nemokamai gali būti nustatoma gliukozės, cholesterolio, trigliceridų koncentracija kraujyje, atliekama elektrokardiograma ir kiti tyrimai, parodantys, ar žmogus priskirtinas didelės rizikos grupei.

  Už dalyvavimą visose minėtose programose nereikia mokėti, jei asmuo yra apdraustas privalomuoju sveikatos draudimu. Nedraustiesiems pacientams arba nepriklausantiems nustatytai amžiaus grupei prevencinių programų paslaugos gali būti suteiktos, bet už jas reikės susimokėti. 

  Tačiau net jei pacientas ir patenka į valstybės finansuojamos prevencinės programos dalyvių amžiaus grupę, jo dalyvavimas programoje gali būti apribotas dėl jau pasireiškusių ligos simptomų, tam tikrų ligų ar kontraindikacijų, kai jau reikia taikyti ne prevencines priemones, o gydyti. 

  Jei kyla klausimų dėl dalyvavimo programoje, visada galima pasikonsultuoti su savo šeimos gydytoju.