21 Lie. 20

Pacientų dėmesiui

         VšĮ Visagino pirminės sveikatos priežiūros centre imunoprofilaktikos paslaugos teikiamos prie VšĮ Visagino PSPC prisirašiusiems pacientams vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2017 m. balandžio 27 d. įsakymu V-471 „Dėl 2002 m. rugsėjo 23 d. įsakymo Nr. 468 „Dėl imunoprofilaktikos atlikimo taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo“.

  • Prisirašę prie VšĮ Visagino PSPC vaikai nemokamai skiepijami:

pagal Lietuvos Respublikos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių.

  • Prisirašę prie VšĮ Visagino PSPC vaikai ir suaugusieji nemokamai skiepijami:

pagal valstybės finansuojamas ir patvirtintas imunoprofilaktines programas (difterijos, stabligės, gripo, pneumokokine vakcinomis irk t.).

  • Prisirašę prie VšĮ Visagino PSPC vaikai ir suaugusieji mokamai skiepijami:

kitomis Lietuvoje registruotomis vakcinomis, kurios neįtrauktos į vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių ir nėra kompensuojamos pagal valstybės finansuojamas ir patvirtintas imunoprofilaktines programas. Pacientas moka už pageidaujamą vakciną ir skiepijimo paslaugą (injekcija į raumenis). Gydytojo apžiūra prieš skiepijimą yra nemokama.

  • Nedrausti vaikai ir suaugusieji, prisirašę prie VšĮ Visagino PSPC skiepijami mokamai:

visomis Lietuvoje registruotomis vakcinomis. Šiuo atveju pacientas moka už gydytojo apžiūrą prieš skiepijimą, skiepijimo paslaugą (injekcija į raumenis) bei vakciną.

      Neprisirašę prie VšĮ Visagino PSPC pacientai neskiepijami. Neprisirašiusiųjų prie VšĮ Visagino PSPC pacientų prašome kreiptis į savo ASPĮ, kuri turi užtikrinti imunoprofilaktiką prie jos prisirašiusiems pacientams.

       VšĮ Visagino PSPC išduodami skiepijimų ir tarptautiniai skiepų pasai.

      Su išsamia informacija apie infekcines ligas ir imunoprofilaktiką galite susipažinti Užkrečiamųjų ligų ir  AIDS centro interneto svetainėje.