30 Sau. 20

Kviečiame nemokamai pasitikrinti dėl burnos vėžio

        Visą vasario mėnesį žmonės kviečiami dalyvauti prevencinėje programoje ir nemokamai pasitikrinti dėl burnos vėžio, nes tik laiku aptikus ligą, žmonės gali pasveikti. Prevencinė programa vyksta visoje Lietuvoje, tad kiekvienas, norintis pasitikrinti sveikatą jau dabar gali registruotis pas gydytoją:

  1. Su pacientais dirbs gyd. J.Ledzinskienė ir gyd. A.Dvornikova.
  2. Pacientai gali registruotis tel. 864833798.
  3. Pacientų apžiūra bus vykdoma vasario mėn.:
  • pirmadienį ir ketvirtadienį 17.00 val. iki 18.00 val.,
  • antradienį, trečiadienį ir penktadienį 8.00 val. iki 9.00 val.

            Būkite atidūs, pastebėję galimus burnos vėžio simptomus ar esant net menkai abejonei kreipkitės pagalbos į medikus.

              Burnos vėžys – tai piktybinis bet kurios burnos vietos susirgimas. Jis gali išsivystyti ant lūpų, dantenų, liežuvio, vidinio žandų paviršiaus, gomurio, burnos dugno ar net seilių liaukose. Burnos vėžys, kaip ir kiti vėžiai, išsivysto tada, kai audinių ląstelių genetinėje medžiagoje įvyksta tam tikri pokyčiai, dėl kurių ląstelės ima netaisyklingai dalintis ir augti.

            Galimi burnos vėžio simptomai yra labai įvairūs. Dažniausiai ši vėžio forma būna auglio arba ilgą laiką negyjančios opos pavidalo. Taigi, burnoje gali atsirasti patinimas, paburkimas, sustorėjimas, guzelis arba šiurkštus, žaizdotas, šašuotas, negyjantis plotelis.

          Vėžys gali paliesti kiekvieną, o jo lokalizacijos kartais būna pačios netikėčiausios. Tačiau anksti pastebėjus pirmuosius ligos požymius ir pradėjus gydymą, jis būna žymiai efektyvesnis.