18 Lap. 19

Informacija pacientams dėl nemokamos burnos higienos

Kiekvienas žinome kas yra kraujuojančios dantenos, bet ar kiekvienas suvokiame, kad tai – liga, kuriai progresavus galimas dantų netekimas? Kiekvienas žmogus siekia kuo ilgiau išsaugoti sveikus dantis, o vienas iš išsaugojimo būdų – profesionali burnos higiena. Dantų valymas šepetėliais, pastomis, dantų siūlais yra individualios burnos higienos dalis, kurią atlieka pats asmuo, tačiau jis negali nuvalyti kietųjų dantų apnašų (akmenų). Juose kaupiasi bakterijos ir rūgštys, neigiamai veikiančios dantis, dantenas ir periodonto audinius.

Laikui bėgant nepašalinamas minkštas apnašas mineralizuojasi ir virsta dantų akmenimis. Šios sankaupos dirgina dantenas, jos gali parausti, kraujuoti ar tapti jautrios. Per ilgesnį laikotarpį dantenų audinys pradeda nykti, vėliau ima nykti dantį supantis kaulas ir galiausiai danties netenkama.

VšĮ Visagino pirminės sveikatos priežiūros centre susidariusios apnašos ir akmenys pašalinamos atliekant profesionalios burnos higienos procedūras, kurių metu naudojamos pačios pažangiausios odontologinės technologijos ir medžiagos: ultragarsinis skaleris ir „Air flow“ sistema. Dantų paviršiai kruopščiai nuvalomi ir nupoliruojami.

Maloniai kviečiame gyventojus profilaktiškai kartą į metus arba dažniau (atsižvelgiant į akmenų susidarymo intensyvumą, problemos sudėtingumą) VšĮ Visagino pirminės sveikatos priežiūros centre atlikti profesionaliąją, nemokamą burnos higieną.

 

Su pagarba,
Burnos higienistė
D. Gasianec